MadeInNorwayNowMadeInNorwayNowJoinTipsNorskflid

En egen hjelm for jenter fra Kari Traa og Per Finne

29.1.2010

Jentehjelmen fra Kari Traa og Per Finne nominert til Brit Insurance Design of the Year i England.



En egen hjelm for jenter! Det er det det er. Så enkelt og så vanskelig. Og en super løsning både visuelt og funksjonelt. Hjelmen er lettere og sterkere enn mange dyrere modeller. Detaljene er svært godt gjennomarbeidet, for eksempel den pregede logoen i skallet som gir en ribbestruktur som øker motstand mot slag. Hjelmen har en smal passform tilpasset nordiske jentehoder.



En kurve i nakken til hestehalen løser et praktisk problem for brukeren, samtidig som denne detaljen øker hjelmens styrke slik at godstykkelsen kan reduseres. Avtagbare øreklaffer gjør hjelmen egnet for sommerkjøring også.

Per Finne og Kari Traa har tidligere vunnet både Merket for god design og Designprisen 09 for jentehjelmen, og nå er de altså nominert til Brit Insurance Design of the Year. Grattis! I februar åpner Design Museum London  en utstilling der alle de hundre nominerte i alle klasser blir vist fram.

Kommentarer

Johan

29.1.2010 22:00Johan Svar

Denne hjelmen var drit fin. Dette blir bursdagsgaven til min kjære. Så så vil hun kunne skille seg ut i påskeløypa. Noen som vet hvor man får kjøpt skihjelpen - på XXL?

Liv

5.2.2010 15:00Liv

Du finner den også på www.whiteplanet.no nettbutikk :)

anneliss

1.2.2010 22:00anneliss

tror du får den en del steder faktisk, men intersport vet jeg ihvertfall har en del andre Kari Traa greier. Utrolig kult! Kjæresten din er heldig!

20 siste kommentarer:

Skriv kommentar

*

Benytt Gravatar for personlig bilde/avatar

*

captcha

*

Ja, jeg ønsker å motta informasjon fra MadeInNorwayNow

tip a friend
Copyright MadeinNorwayNow 2009

Blogglisten